O mně

Vítám Vás

Nikdy není pozdě začít plnit svůj sen. Mám svůj sen, chtěla bych pomáhat svým životním příběhem, svými zkušenostmi. Moje zkušenosti a příběhy budu psát tak, jak mi je život připomene.

Mám ráda život, moji rodinu. Mám ráda svoji práci a lidi kolem sebe a spoustu dalších věcí, které dělají život krásným. Mám ráda den a noc, radosti i starosti života. Miluji slunečné dny a energii, kterou slunce předává všemu živému. Ráda pozoruji déšť a vlídně přijímám životadárnou vodu, kterou každá dešťová kapka nese pro všechny lidi i pro vše živé na zemi. Bez slunce nejde žít a bez deště nejde žít. Nemohu žít bez dne a bez noci. Nechci žít bez radosti a nejde se vyhnout starostem. 

Čím jsem výjimečná?
Narodila jsem se s vrozenou vývojovou vadou, obličejovým rozštěpem. Žiju s rozštěpem celý svůj život. Mám zkušenosti s léčbou i s různými reakcemi okolí. Vím, že rozštěp nejde odložit, nejde schovat, nejde před ním utéci. Vím však, že s ním jde v pohodě žít.

Čím mohu být prospěšná? 
Myslím si, že osobní příběh má zvláštní moc, má sílu a hloubku. Je tou nejlepší zkušeností, nejlepší pomocí. Učíme se z příběhu, učíme se příběhem a osobní příběh je dar pro všechny, kteří chtějí být obdarováni. Příběhem předáváme osobní pozitivní zkušenosti a pozitivní příklady. Otevírá nám všem bránu poznání. Příběh pomáhá překonat strach, strach z neznáma, strach z nepoznaného. Pokud víme, co nás na cestě čeká, můžeme se připravit a nemusíme mít z cesty strach. Příběh může být inspirací pro náš život, pro naši cestu. Právě tohle bych si přála. Být prospěšná svým příběhem.

Obsah webu Stigma rozštěp je chráněný, bez mého souhlasu nesmí být texty článků a fotografie kopírovány ani šířeny.  Děkuji za pochopení a respektování autorských práv. 

© Jana Šibalová